Gabinet stomatologiczny w Koninie

 

1. Stomatologia Konin
2. Stomatologia rodzinna i dziecięca
3. Stomatologia zachowawcza w Koninie
4. Stomatologia estetyczna w gabinetach w Koninie
5. Konin rozwijające się miasto zabytków

Świadomość potrzeby dbałości o zęby, zwłaszcza profilaktyki, jest wśród Polaków coraz powszechniejsza. Korzystamy średnio kilka razy w miesiącu z usług stomatologii rodzinnej lub stomatologii zachowawczej, ale coraz częściej otwieramy się także na zabiegi oferowane przez stomatologię estetyczną. Konin to miasto, w którym znajdziemy wiele gabinetów świadczących wysokiej jakości usługi dentystyczne. Stomatolog w Koninie oferuje zabiegi dotyczące funkcjonowania oraz leczenia zębów, ale w zakres jego usług wchodzą także schorzenia języka, błony śluzowej i tkanek jamy ustnej oraz stawu skroniowo- żuchwowego. Specjalnościami z zakresu stomatologii są zaś: stomatologia dziecięca (pedodoncja), stomatologia zachowawcza (endodoncja), protetyka, ortodoncja, stomatologia chirurgiczna oraz periodontologia.

Stomatologia rodzinna i dziecięca

Opiekę stomatologiczną świadczoną członkom rodziny, rodzicom oraz dzieciom, zwykło się nazywać potocznie stomatologią rodzinną. Konin posiada na swej mapie co najmniej kilkadziesiąt gabinetów świadczących tego typu usługi dentystyczne. Z usług stomatologii rodzinnej korzystać można zarówno prywatnie jak i odprowadzając składniki zdrowotne, czyli na NFZ. Wielu rodziców z racji stałej opieki szuka dobrego dentysty prywatnie. Stomatologia rodzinna oferuje w swoim zakresie zabiegi z dziedziny ortodoncji, stomatologii dziecięcej, stomatologii zachowawczej i estetycznej, a także chirurgii stomatologicznej i protetyki. To pokazuje, iż w skład stomatologii rodzinnej wchodzi całościowe kompleksowe leczenie oraz profilaktyka chorób uzębienia dla wszystkich członków rodziny- od dziecka po seniora.

Niezwykle potrzebną, ale i rządzącą się swoimi prawami jest stomatologia dziecięca. Konin posiada wielu wykwalifikowanych lekarzy dentystów dla dzieci, którzy świetnie zjednują sobie najmłodszych pacjentów i oferują im wysokiej klasy zabiegi i akcje profilaktyczne. Najważniejszą kwestią jest tutaj podejście do małego pacjenta. Na pierwszej wizycie dentysta dla dzieci w Koninie zaznajamia dziecko ze sprzętem odpowiadając na wszelkie dociekliwe pytania i przedstawiając gabinet dentystyczny jako przyjazne miejsce, gdzie nie ma miejsca na ból. Ważną kwestią jest również odpowiednio wczesne rozpoczęcie profilaktyki zębów u dzieci- zaleca się, by pierwsza wizyta w gabinecie dentystycznym dla dzieci w Koninie, odbyła się w okolicy 2 roku życia. Zabiegami, jakie wykonują dentyści dla dzieci w Koninie są: wypełnienie mlecznego zęba, dewitalizacja (leczenie kanałowe, „zatrucie” zęba), lakowanie bruzd (zabieg profilaktyczny, lak chroni przed próchnicą oraz wzmacnia szkliwo), lakierowanie fluorem i ekstrakcja zęba.

dentysta w KoninieStomatologia zachowawcza w Koninie

Gdy pacjent boryka się z problemem próchnicy i bólu zębów, z pewnością odda się w ręce stomatologii zachowawczej. Konin to ośrodek, w którym skorzystać można z całego wachlarza zabiegów tej dziedziny stomatologii. Zakresem zabiegów stomatologii zachowawczej są: leczenie kanałowe, czyli endodotyczne, odbudowywanie tkanek zęba (wypełnianie) oraz leczenie i profilaktyka próchnicy. Próchnica, czyli choroba zakaźna tkanek twardych zęba, nie jest jedynie problemem dotyczącym zębów. Bakterie, które ją tworzą mają bardzo negatywny wpływ na cały organizm. Jak informuje dobry dentysta z Konina, nieleczona próchnica powoduje bowiem przedostanie się bakterii razem z krwią np. do serca, gdzie może spowodować zapalenie mięśnia sercowego. Może mieć także złe skutki dla nerek lub trzustki, przyczyniać się do rozwoju miażdżycy i alergii. Jeżeli próchnica pojawi się u małego dziecka, może to opóźniać pojawienie się zębów stałych.  Jak twierdzi stomatolog dla dzieci profilaktyka i leczenie próchnicy to nie tylko kwestie estetyczne, ale bardzo ważne działania zapobiegające groźnym chorobom.

Stomatologia zachowawcza, Konin poza leczeniem kanałowym oferuje również zabiegi leczenia nadwrażliwości zębów, leczenie kieszeni dziąseł, odbudowę korony zęba, szynowanie ruszających się zębów oraz lapisowanie (pokrycie mlecznych zębów azotanem srebra lub chlorkiem cynku w celu zapobiegnięcia powstawania próchnicy). Wszystkie te zabiegi wykonuje wysokiej klasy lekarz stomatolog z Konina. Leczenie dentystyczne odbywa się w gabinecie dentystycznym w Koninie najczęściej w oparciu o najnowsze technologie, pod mikroskopem lub lupą, dzięki którym możliwe jest leczenie nawet najmniejszych i trudno dostępnych uszkodzeń. Możliwe jest także leczenie w znieczuleniu ogólnym, czyli pod narkozą oraz z użyciem podtlenku azotu. Wszystkie te metody dostępne są w gabinecie dentystycznym w Koninie Dzięki temu, że w obecnych czasach zdecydowanie poprawił się standard gabinetów dentystycznych. Dentysta z Konina może zaoferować swoim pacjentom jeszcze więcej możliwości leczenia.

Stomatologia estetyczna w gabinetach w Koninie

Wszystkim pacjentom, którzy borykają się z przebarwieniami, przyciemnieniem zębów oraz ich niezadowalającym kształtem, dobry dentysta z Konina, oferuje skorzystanie z zabiegów stomatologii estetycznej. Konin bogaty jest w dobrych dentystów z Konina zajmujących się tą dziedziną dentystyki. Sposobów na piękny i nienaganny uśmiech jest wiele i są to między innymi: usuwanie kamienia nazębnego i osadu, polerowanie zębów, korekcja kształtu zębów poprzez licówki kompozytowe lub porcelanowe. W przypadku bardziej wymagających uszkodzeń stosuje się uzupełnienia inlay lub onlay, a także implanty, protezy i mosty.

Konin rozwijające się miasto zabytków

Konin jest jednym z większych miast Wielkopolski. Miasto, na wzór Kalisza, zostało ulokowane na prawie magdeburskim w roku 1293. Miasto w czasach średniowiecza zostało najechane i zniszczone przez wojska krzyżackie, a następnie odbudowane przez króla Kazimierza Wielkiego. Nowe mury i bramy

Mapa Konina

(Kaliska oraz Toruńska) miały odtąd strzec bezpieczeństwa mieszkańców. Miasto rozwijało się niezwykle prężnie dzięki rzemiosłu będąc ośrodkiem sądownictwa, medycyny i kultury oraz przyciągając do siebie ludzi różnych wyznań. Podczas II wojny światowej Konin znalazł się w granicach tzw. Kraju Warty, czyli terytorium ziem włączonych do III Rzeszy.

Dziś Konin jest miastem położonych w centralnej części Polski, a we wschodniej części województwa wielkopolskiego. Miasto leży nad rzeką Wartą i liczy około 80 000 mieszkańców. Jedną z ciekawszych atrakcji miasta jest tzw. słup koniński będący najstarszym romańskim słupem drogowym w Polsce i jednym z najstarszych w Europie. Słup koniński wyznacza połowę drogi pomiędzy Kruszwicą a Kaliszem. Mierzy on 252 cm wysokości i wykonany jest z piaskowca. Słup pochodzi z XII wieku. Warty zobaczenia jest także oczywiście koniński ratusz posiadający dwukondygnacyjny, klasycystyczny gmach na planie trapezu. Gmach posiada rozczłonkowaną czterema kolumnami toskańska fasadę, na której znajduje się m.in. koniński herb. Wieże zegarową zdobi zegar przeniesiony tutaj z klasztoru cysterskiego z Lądu. Pozostałymi cennymi zabytkami miasta są: dworek Zofii Urbanowskiej, kościół św. Bartłomieja, kościół św. Andrzeja Apostoła, synagoga, kościół oo. Reformatów, Kamienica Żymełki i Plac Wolności, kościół św. Ducha i kościół św. Wojciecha. Warto też odwiedzić Park im. F. Chopina z XIX wieku, w którym dziś znajduje się mini- zoo oraz przyrodnicza ścieżka edukacyjna. Unikatową atrakcją miasta jest także Park Makiet Mikroskala, w którym znajdziemy miniatury przedstawiające takie wydarzenia jak zatonięcie Titanica, wybuch bomby atomowej w Hiroszimie, Arkę Noego, flotę Krzysztofa Kolumba u wybrzeży Ameryki oraz makietę pokazującą scenę lądowania na Księżycu.